Чому Aвтоцивілка може подорожчати?

24/05/2017

Чому Aвтоцивілка може подорожчати?

МТСБУ рекомендує страховим компаніям використовувати максимальні значення корегуючих коефіцієнтів при розрахунку вартості полісів ОСЦПВ (Автоцивілки) з метою вирішення проблеми демпінгу у сфері страхування.

Як визначається вартість автоцивілки?

Схема розрахунку вартості ОСЦПВ визначена законодавством України і становить добуток базового платежу та коригуючих коефіцієнтів.

 1. Базовий платіж. Встановлюється постановою Кабінету міністрів України і на даний момент складає 180 гривень.
 2. Коригуючі коефіцієнти, мінімальна та максимальна величина яких затверджується Нацкомфінуслуг і залижить від:
 • типу транспортного засобу,
 • місця реєстрації автомобіля,
 • сфери використання транспортного засобу,
 • водійського стажу власника,
 • терміну дії договору,
 • передбачених для окремих категорій осіб пільг.

Чим зумовлене подорожчання?

На сьогодні багато страхових компаній використовують при розрахунку вартості Автоцивілки значення корегуючих коефіцієнтів на рівні нижче мінімально затверджених з метою залучити якнайбільше клієнтів, таким чином спричиняючи демпінг – продаж товарів за цінами, нижчими від встановлених на національному ринку.

Якщо не прийняти мір, великі компанії можуть відійти з ринку через недобросовісних гравців, котрі сконцентрують даний вид страхування у своїх руках за рахунок маніпуляцій з ціною. В кінцевому результаті, компанії, які не дбало ставились до питань достатнього формування страхових резервів, можуть легко збанкрутувати, залишивши своїх клієнтів ні з чим. Такий розвиток подій ставить під загрозу ефективне функціонування ОСЦПВ в країні. МТСБУ, занепокоєне подібною тенденцією, наполягає, щоб страховики застосовували максимальні коефіцієнти при розрахунку вартості ОСЦПВ.

Нові тарифи

За максимальними коефіцієнтами МТСБУ пропонує страхувати ТЗ жителів таких міст:

 • Київ – 4,8
 • Міста з населенням 100-500 тис. осіб – коефіцієнт діапазоном від 2,2 до 2,5
 • Бориспіль, Боярка, Бровари, Ірпінь, Васильків, Вишневе, Вишгород – 2,5
 • Одеса, Харків – коефіцієнт діапазоном від 3,4 до 3,5
 • Міста з населенням до 1 млн. осіб – 2,8
 • Міста з населенням від 500 тис. осіб – 2,5

Експерти вважають, що збільшення цін на Автоцивілку є логічним. Сергій Авдєєв, Голова Правління СК «Арсенал Страхування» коментує закономірність нововведення: «Це підтверджується розрахунками, де чітко видно, що частота і середній збиток значно зросли, а премії залишилися на рівні минулих років. Вже сьогодні багато збитків перевищують встановлені ліміти, відповідно зростання частоти збитковості в подальшому тільки продовжуватиметься».

В будь-якому разі, ринок ОСЦПВ повинен чітко регулюватися державою, адже вільне ціноутворення ефективне лише тоді, коли страхова компанія має надійно забезпечені активи. В іншому випадку, подібна самодіяльність буде мати погані наслідки.

Купити автоцивілку від СК «Арсенал Страхування» ви можете, перейшовши за посиланням: https://www.arsenal-strahovanie.com/product/transport/avtocivilka.

СК «Арсенал Страхування» (www.arsenal-strahovanie.com) — компанія №1 на вітчизняному ринку серед страховиків з українським капіталом. Щодня компанія здійснює страхових виплат на суму понад 1 млн. грн. Середній термін виплати відшкодувань не перевищує 5-ти робочих днів.